Mükemmel Bir Ürün Standı Nasıl Tasarlanır?

Bir ürün standının düzeni insanların pazarlama mesajınızı daha kolay yorumlamasına yardımcı olabilir. Bunu, yaygın olarak görülen bu adımları takip ederek yapabiliriz:

1) Basit Olmalı

Ürün standları, marketler, alışveriş merkezleri, benzinlikler, oteller ve resepsiyon alanları gibi yüksek trafikli yerlere yerleştirilir ve genellikle yoldan geçenler tarafından uzun süre incelenmez.

Kuruluşunuzla ilgili en iyi şeyleri listelemek isteyebilirsiniz, ancak bir stand, genel olarak logo ve metin yerine görsel resimlere odaklanarak tasarlanmalıdır.

2) Yüksek çözünürlüklü görseller kullanın

Görseller herhangi bir stand tasarımının hayati bir parçasıdır: düşük çözünürlüklü bir görsel kullanılırsa, kötü bir görünüme sahip olur ve profesyonelce görünmez. Bunu önlemek için, gönderdiğiniz görüntülerin bitmiş boyutun en az% 25’i, 300 DPI ve CMYK formatında olduğundan emin olunmalıdır.

Bu yüksek çözünürlüklü görüntü türü genellikle web sitenizden bir görüntü kopyalandığında kullanılamaz, bu nedenle yüksek çözünürlüklü dijital fotoğraf makinesiyle (tercihen fotoğrafçı tarafından) çekilmiş fotoğrafları kullanmak en iyisidir. İdeal olarak, pazarlama kampanyalarınızda kullanabileceğiniz bir dizi yüksek kaliteli fotoğraflara gereksinim duyulmaktadır.

Shutterstock gibi stok görüntü sitelerini kullanıyorsanız dikkatli olun: stok görüntüleri genellikle markanızın ‘hissini’ iletmek için çok az şey yapar ve müşterilerinize daha az hitap eder, çünkü bunlar kitlenize özgü olup, genel olarak uygun değildir. Hatta aynı görüntüyü kullanan başka bir firma bile bulabilirsiniz!

Genellikle, Photoshop, Autocad, 3dsmax veya başka bir grafik yazılımı olmadan endüstriyel tasarlamak çok zordur, bu tür durumlarda tedarikçinin standı sizin için tasarlaması profesyonel görünmeniz açısından çok önemlidir.

3) Müşterilerinizin Sorularına Cevap Verin

Daha önce bir ticari fuarda standınız olduysa, muhtemelen birçok müşterinin ürününüz / hizmetinizle ilgili benzer sorular sorduğunu fark etmişsinizdir. Bu önemli soruların birkaçını odak noktalarında cevaplamak için ticari ilan başlığınızı kullanın, bu sayede müşteri satış ekibinize hitap ederse zaten bazı arka plan bilgisine sahip olacaktır.

4) Sizi Hatırlayacaklarından Emin Olun

Şirketinizin tüm iletişim ayrıntılarını, standın bir bölümünde listeleyerek, insanların şirketinizin ne sunduğunu anlaması ve kolayca temasa geçmesini sağlayın. Sosyal medya hesaplarınızı da buraya eklemek, iyi bir dokunuş olabilir.

5) Doğru Renk

Her türlü stand tasarlanırken renk önemli bir husustur, bu nedenle pazarlama mesajınız için en iyi renk şemasını dikkatlice düşündüğünüzden emin olun. Farklı renkler insanlarda farklı tepkiler uyandırır, bu nedenle standınızı tasarlamadan önce hangi cevabı istediğinizi bildiğinizden emin olun.

Örneğin, yeni kurulan bilinmeyen bir işletme, müşterileri çekmek için kırmızı, turuncu veya sarı gibi daha parlak renkler kullanabilirken, daha köklü bir işletmeler için mavi veya yeşil gibi dingin renkler kullanabilir.

6) Marka Oluşum Kurallarına Uymak

Daha büyük bir şirket veya kuruluş için çalışıyorsanız, takip etmeniz gereken marka rehberlerine zaten sahip olabilirsiniz. Bunları henüz almadıysanız bile, standınız için ilham almanıza yardımcı olabilecek bir şirket broşürü gibi başka basılı tanıtım materyalleri oluşturmuş olabilirsiniz.

Tanıtım materyaliniz boyunca benzer tasarım öğelerini korumak, kuruluşunuza tutarlı bir marka kimliği kazandıracak ve zaman geçtikçe daha tanınabilir hale getirecektir.

Özetlemek gerekirse bir endüstriyel stand:

_Fark edilebilir olmalı
_Özgün olmalı
_Tutarlı olmalı
_Bilgilendirici olmalı

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.